1. díl: Alergeny

27. prosince 2015 v 9:31 | kovarka-eli |  Správný výběr domácího mazlíčka
  1. Nejste Vy nebo někdo jiný z rodiny alergický na srst, seno, prach,...?
(zdroj obrázku: http://hobby.idnes.cz/)

Tohle je velmi závažná otázka, i když ji hodně lidí před koupí zvířete ignoruje. Podle mě je jedna z nejhorších věcí, když si natěšeně domů přinesete zvířátko a pak ho musíte hned nebo za pár dní jít vrátit zpátky chovateli nebo do obchodu, protože s ním prostě nejste schopní být v jedné místnosti. Sama jsem to už dvakrát zažila - jednou to dopadlo tak, že zvíře šlo opravdu z domu a podruhé se naštěstí ukázalo, že příčinou problémů nebyla alergie.
Tento problém, když už se objeví, rozhodně není bezpečné řešit tak, že to prostě budete ignorovat a říkat si, že si zvyknete! Tímto si můžete způsobit vážné zdravotní problémy - můžete dostat astma, po nocích se doma dusit nebo trpět chronickým kašlem!
Takže ŘEŠENÍ? Pokud máte podezření, že by se u Vás nebo jiného rodinného příslušníka mohla alergie objevit, možná by bylo vhodnější zvolit jiné zvíře, u kterého toto nehrozí (bezsrstá zvířata - ještěr, rybky, šneci nebo třeba bezsrsté varianty koček, morčat, potkanů,... nebo zvíře, které nepotřebuje seno,atd...) Také je možné nechat si u lékaře udělat testy na různé alergeny, abyste měli větší jistotu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama