2. díl: Prostor

30. prosince 2015 v 8:55 | kovarka-eli |  Správný výběr domácího mazlíčka
2. Kolik prostoru bude mít mazlíček k dispozici, aneb jak velké zvíře si můžeme dovolit?
(zdroj obrázku:utulkovo.teraz.sk)

Tohle je celkem logický požadavek. Když bydlím v garsonce 1+1, asi si nepořídím dogu. Ale platí to i pro menší zvířata, třeba hlodavce. Žádné zvíře se původně nevyvinulo v našem obýváku. Všechna pochází z volné přírody, kde měla naprostou svobodu pohybu a my je teď omezujeme mřížemi a řemeny. Od té doby, co se volně proháněli venku už sice uběhlo hodně času, ale instinkty jim stále zůstaly. Já zastávám názor, že čím víc prostoru, tím lépe. Něco jiného je samozřejmě pes nebo kočka, kteří chodí na procházku ven. Ale ohledně třeba papouška, králíka, potkana nebo morčete si myslím, že čím větší klec, tím lépe. Pokud máte v bytě nebo domě dost místa, podle mě se vyplatí utratit za větší klec. Když je bohatý člověk, koupí si vilu s obrovskou zahradou. Všichni chceme pro sebe, co nejvíc místa. Tak proč, když jsou k tomu vhodné podmínky, to nedopřát také jim? Úplně skvělé je, když můžete pro zvířata vyčlenit celý samostatný pokoj, ale to si většina z nás dovolit asi nemůže, takže prostě udělat co nejvíce můžeme. Toho se držím já.
Další věc jsou průzkumné výpravy po bytě. I když koupíte obrovskou klec, stejně se po čase stane pro zvědavé mazlíky všední. Zatímco pokoj, který se alespoň trošku mění, je tam víc předmětů k prozkoumání a všechny možné pachy a zvuky, které my třeba ani nevnímáme, je pro ně jako dobrodružné hřiště, kde se určitě nebudou nudit. Ale pro nás by určitě měla být prioritou bezpečnost. Nábytek by měl pokud možno stát přímo na zemi, aby tam nebyly mezery a škvíry, kabely by vůbec neměly vůbec být v jejich dosahu, žádné ostré předměty nebo nádoby, do kterých by mohli spadnout, pro ptáky bezpečná bidýlka, atd.
ŘEŠENÍ? Jak už jsem psala výše, čím více místa bude mít zvířátko k dispozici, tím lépe. Ale všechen prostor, který mu bude vyhrazen musí být bezepčný a stále byste měli mít možnost kontrolovat, co chlupáč právě provádí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama