S potkanem na vodítku

15. prosince 2015 v 14:25 | kovarka-eli |  Novinky
Ano, i na potkany se dělají kšíry s vodítkem. Někteří lidé jsou zásadně proti - potkan není pes, je to nepřirozené a zbytečné, je to týrání zvířat... a někdo s tím má naopak dobré zkušenosti. Nepřirozené je ale pro domácí zvířata v podstatě všechno, ne? Potkaní kšíry vypadají vlastně úplně stejně jako psí nebo králičí. Dva řemínky, jeden kolem krku a druhý za předníma nohama, jsou spojené nahoře na zádech, kde je připnutá malá karabinka.No, byla jsem doma (opět nemocná) a začala jsem se tu pomalu nudit, takže když přešla nejakutnější fáze nemoci, kdy mi bylo opravdu špatně a každou druhou minutu jsem kýchla, rozhodla jsem se to také vyzkoušet. Jen pro pořádek, aby se na mě hned nesesypala nepodložená kritika, chápu, že potkan se mnou asi nikdy nebude chodit na procházky tam, kam chci já, jako pes. Takže ne, nechci smykovat přivázaného myšáka za sebou a snažit se ho tím učit, "chodit u nohy". Myslela jsem to spíš jako takové bezpečnostní opatření. Dost lidí bere své potkany ven a nechá je proběhnout na zemi. Toho já se bojím a nechce se mi riskovat, že se mi holky nevrátí. Na druhou stranu se mi myšlenka, že bych je vzala s sebou ven a nechala je prozkoumat zase jiné prostředí, docela líbí. Kšíry se mi zdály jako celkem přijatelná varianta, pokud by vše fungovalo tak, jak jsem si představovala.

Mám je doma koupené už nějakou dobu, ale po prvních neúspěšných pokusech s jejich nasazováním jsem na ně nějak zapomněla. Ono totiž není vůbec jednoduché zapnout něco takového na zvíře, které na to zaprvé není zvyklé a zadruhé nemá rádo, když je přespříliš omezovánou mou manipulací a snaží se neustále vykroutit. Mnohem jednodušší by bylo, kdyby ty přezky byly na zádech, ale bohužel nejsou. Po vynaložení určitého úsilí se mi ale povedlo to na Lilinku nandat a utáhnout tak, aby jí to při prvním kroku nespadlo. Nadšená z toho tedy zřejmě nebyla a chvíli jsem se bála, jestli jsem to neutáhla moc pevně, protože se tak kroutila a pajdala, že jsem si myslela, že ji to škrtí. Její vytřeštěný pohled mluví za vše.


Nakonec toho nechala a chodila docela normálně, ale pak zjistila, že když se bude dost snažit, podaří se jí vytáhnout z toho hlavu.Třeba tak, že se bude otírat o různé věci nebo si to prostě stáhne předními packami. No a sundat je úplně pak už takový problém nebyl. Mám pocit, že i po utáhnutí jsou jí ty kšíry velké, minimálně ten pásek na zádech. Ale s tím zkusím ještě něco provést předtím, než než to na ni navlíknu podruhé. Zatím to rozhodně nemůže poskytovat dostatečné jištění pro venkovní venčení. Nechápu, že mě pořád překvapuje, že mé plány prostě nevychází tak, jak mají. Člověk míní, zvířata mění...


Další na řadě byla Jackie. Úmyslně jsem vzala Lily první, protože jsem předpokládala, že to bude zvládat lépe díky své klidnější a nebojácnější povaze. A měla jsem samozřejmě pravdu, ale i když jsem věděla, že Jackie se bude asi víc bát a bude těžší s ní něco pořídit, rozhodně jsem nečekala takovouhle paniku! Vlastně jsem ani nebyla schopná zapnout jí druhý pásek, protože okamžik po tom, co jsem jí na krk nasadila ten první, se mi vysmekla a začalo rodeo. Pásek byl nastavený na hubenější Lily, takže Jackině držel dost pevně na to, aby jí jen tak spadnul, takže začala lítat a skákat po pokoji, válela se po zemi, zběsile se otírala a drbala o všechno v dosahu a přitom panikařila, že ji ta věc asi za chvíli sežere! Nakonec se mi povedlo ji znovu ulovit a sundat jí tu zlořečenou věc. Chvíli koukala a když zjistila, že už je všechno v pořádku, pořádně se umyla a vypadala zase v pohodě. Prozkoumávala pokoj s Lily a zřejmě to na ní žádné trvalé následky nezanechalo. Obě dostaly za to prožité utrpení kousek sýra a snad mi to už odpustily. V nejbližší době to s Jackie asi zkoušet radši nebudu. Uvidím, jak to půjde dál s Lily, ale myslím, že u ní by mi to vyjít mohlo. Ale s Jackie to taky ještě nevzdávám, ona většinou reaguje přehnaně na všechno a pak se zklidní. Je takový můj malý histerik.

A co Vy? Myslíte si, že kšíry pro potkany jsou dobrý nápad nebo ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabi Sabi | E-mail | Web | 15. prosince 2015 v 14:40 | Reagovat

Mě se to líbí :)

2 kovarka-eli kovarka-eli | E-mail | 15. prosince 2015 v 18:29 | Reagovat

Jsem ráda, že se líbí a gratuluji k prvnímu komentáři na tomto blogu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama