Vánoční nadílka pro zvířátka

25. prosince 2015 v 15:46 | kovarka-eli |  Novinky
Vánoce, nebo tedy alespoň Štědrý večer už je za námi a já i celá moje zvířecí parta jsme si ho určitě užili. I když u nás mezi lidmi opět řádí nemoci, vypravili jsme se dopoledne do lesa, abychom nějakou tu nadílku dopřáli i lesním zvířátkům.

Tradičně vše nosíme k jednomu pařezu kousek od lesní cesty. Tam jsme zastavili a vyložili všechny dobroty - mrkve, jablka, tvrdý chleba, kaštany a pšenici pro ptáky. Myslím, že lesní zvířata si také zaslouží někdy něco dobrého, ale jako skoro se vším by se to nemělo přehánět. Letos je opravdu teplo a potravy je stále poměrně dost. Neměli bychom narušovat přirozený výběr přírody - slabá zvířata prostě zimu nepřežijí, zůstávají jen silní jedinci a celý druh se tak stává odolnějším. Díky našemu přikrmování by se mohla třeba vysoká přemnožit a na jaře sežrat mladé výhonky nových stromů. A o přiměřené přikrmování zvěře se navíc starají myslivci. Ale jednou za rok se nic nestane, jen ať se i divoká zvířátka mají dobře.
Z auta cestou tam jsme zahlédli malé stádečko srnek, jak se pase na poli. Když si nás všimly, lekly se a přeběhly silnici kousek od nás. Naštěstí jsme je viděli včas a stihli jsme přibrzdit. Takhle blízko jsem je už nějakou dobu neviděla. Všechny měli hustou zimní šedohnědou srst a nevypadaly, že by nějak strádaly. U potoka jsme pak našli rozrytou zem od divokých prasat, tak jsme jim tam také nechali malý dáreček.

Večer jsem našim vlastním zvířátkům připravila slavnostní věčeři - bohatě obložené zeleninové "talíře" (recept zde :)).
Potkanice navíc dostaly kousek syrového lososa a moc jim chutnal.
Pod stromečkem se pro všechny našly nějaké dárečky, většinou v podobě dobrot a pamlsků, které hned všichni dostali ochutnat. Myšky mají nový Sputnik (takový závesný domeček na spaní) a Wigonek dostal míček, ze kterého padají při kutálení pamlsky. Jsem zvědavá, co na něj bude říkat, a jestli pochopí, co se po něm chce. Obecně bych řekla, že se to včera moc povedlo.

A jak jste prožili Štědrý večer Vy a vaši mazlíci? Copak bylo pro ně pod stromečkem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama