Zábava: Bludiště

5. února 2016 v 11:43 | kovarka-eli |  Rady, tipy, návody, recenze
U většiny zvířat velmi oblíbená zábava. Bludiště. Může být udělané z jakéhokoliv materiálu, může mít nejrůznější podobu i velikost. Jediným pravidlem je, že by mělo být naprosto bezpečné. Nic nesmí na zvířata padat a nemělo by se stát, že zvíře někam spadne nebo se někde skřípne a nebude se moci pohnout nebo utéct pryč. Jinak se fantazii meze nekladou.

Použitý materiál:
V podstatě cokoliv, tady jsou nějaké příklady :)
  • kartónové krabice s vyřezanými otvory - Ty je možné získat docela snadno. Když přijde nějaký balíček poštou, necháte si krabici. Dokonce v některých obchodech si můžete na určeném místě krabice vybrat a zadarmo vzít. Použít se dají i krabice od bot nebo bonboniér. Navíc, pokud odstraníte izolepu, ani nevadí, když je budou zvířata okusovat.
  • stavebnice pro malé děti - Kostky v různých dětských stavebnicích bývají také vhodné. Některé jsou i dost velké, takže i bludiště může být rozměrnější. Samozřejmě myslete na hygienu. My používali stavebnici, se kterou si už děti nehráli a byla určená opravdu jen zvířatům. Dávejte pozor na okusování kostek, protože plast by nemusel dělat zvířatům dobře.
  • ruličky od toaletního papíru - U nás se s takovým nadšením nesetkali, ale znám zvířata, co je milují. Můžou mezi nimi chodit nebo je schválně povalit. To, že je okoušou, opět není žádný problém.
  • doplňky do bludiště (aby nebylo tak jednotvárné, můžete do něj vestavět nejrůznější doplňky): kořeny do akvária, květináčky, kapesníky nebo ubrousky, klacíky, domečky nebo mosty a další hračky (ty jsou ale zakoupené v obchodě), nastříhané nebo natrhané noviny, kousky látek,...
  • kousky jídla a pamlsků - Ještě zajímavější to pro vaše mazlíky bude, když budou vědět, že při procházení bludištěm mají šanci, že narazí na nějakou schovanou dobrotu. Když ji budete dávat na stále stejné místo, brzy se naučí, kde je, a s jistotou tam vždy zamíří.
Příprava:
Jak už jsem psala výše, fantazii se meze nekladou. Jediným omezením je bezpečnost zvířátek. Jinak je jen na vás, co všechno vymyslíte a jaký materiál použijete. Můžete se inspirovat následujícími fotkami.

Tady je pár stavebnicových bludišť s našim Pepíkem II.Nějaké kartónové, kde pózují Jackie a Lily


A mini bludiště v jedné velké kartónové krabici pro Koulíka

Poslední tip: Pokud nemají vaše zvířátka ten nepříjemný zlozvyk okusovat boty, může jako skvělá prolézačka posloužit i botník s botami
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama