Netradiční pochoutka pro achatiny

21. dubna 2016 v 16:14 | kovarka-eli |  Recepty
Spousta lidí, dokonce i ti, co doma achatiny mají, často neví, že achatiny nejsou stoprocentně býložravé. Ano, rostlinnou potravou se živí z 95%, ale v přírodě se občas dostanou i k živočišné potravě, většinou v podobě nějaké mršiny. Doma jim tuhle součást jídelníčku můžeme dopřát také, např. v podobě sušených krevetek.

Tyhle krevetky jsou malí mořští korýši, prodávaní jako krmení v usušeném stavu. Já jsem je koupila za 60 Kč opět na této adrese: www.rodentia.cz jako 100gramové balení sušených krevetek, ale myslím, že je možné je sehnat i v nějakém obyčejném zverimexu.
Nedáno jsem je zkusila dát poprvé mým vlastním šnečkům. Posypala jsem jimi zeleninu, kterou ten večer dostali a do rána tam nezbyla ani jediná krevetka. Moc jim chutnali. :) Docela se mi ulevilo, že je sežrali, protože jinak by to zase byli vyhozené peníze. U zvířat se občas stane, že jim něco (většinou ne úplně levného) koupíte a oni se vám na to pak prostě vykašlou. Asi by to neměli dostávat příliš často, ale občas pro zpestření jídelníčku je to určitě fajn. U každého zvířete bychom se měli snažit o co nejpestřejší stravu, ať je to králík nebo jen oblovka.
Takže pokud také máte doma achatinky, určitě doporučuji to vyzkoušet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama