Poprvé venku

13. července 2016 v 13:24 | kovarka-eli |  Novinky
Tak léto je tady a s ním i prázdniny! Na konci roku a začátkem prázdnin jsem byla různě pryč a neměla jsem vůbec na nic čas. Ale teď jsem zase na chvíli doma a rozhodla jsem se, že si dám do pořádku všechno, co jsem přes rok nestíhala, a budu se věnovat hlavně zvířátkům (a mým ubohým rostlinkám). Kromě velmi záslužných činností jako je úklid Wigonkovy klece a výběhu, vytvoření inzerátu pro má poslední dvě šnečata a přesazení kaktusů mám čas vymýšlet i různý blbosti. Takže to dopadlo tak, že předevčírem jsem vzala ven na procházku moje dvě achatinky - Mou a Kvída.Na tohle téma existují dva rozdílné názory (jako asi na všechno :D). Někdo je přesvědčený o tom, že je dobré nechat šnečka v létě napást, když to jde. A někdo jiný to naopak striktně zakazuje, hlavně kvůli parazitům, které bychom si tímhle mohli do terárka zavléct. Navíc hrozí, že šnek prochladne atd.
Já všechna ta rizika uznávám, ale udělala jsem kompromis. Počasí bylo moc pěkné, svítilo sluníčko a bylo až dusno, takže skoro žádný vítr. Vzala jsem je raději do stínu, ne na přímé slunce. Podle mě tedy nemohli nastydnout ani se nějak přehřát (jsem maniak, měla jsem s sebou i teploměr pro jistotu). Když se tohle dodrží a podmínky jsou příznivé, nevidím důvod k obavám. No a ty parazity a plísně jsem pojistila tak, že jsem oba šnečky po návratu důkladně umyla a vykoupala v heřmánku (obecně známá léčba plísní achatin).


Venku jsme strávili jen pár minut. Zaprvé si musí zvykat postupně, zadruhé jsem něchtěla příliš riskovat zdravotní komplikace. Oba jsme se sestrou položily do trávy a čekaly, co bude. Šneci z toho všeho byli nejspíš značně zmatení. Nejdřív zůstávali zalezlí v ulitě a nechtěli se vůbec hnout. Pak se trochu osmělili a začali se kolem sebe rozhlížet. Kvído se nakonec i vydal někam pryč. Statečně si razil cestu tím neznámým porostem a nechával za sebou rozpačitého Moua, který nevěděl, co si počít, a seděl na místě. Ani jeden nezkusili venku nic ochutnat, což mě ani moc nepřekvapilo. Nikde tam nerostou pampelišky a oni nic jiného zvenku nejí. A asi z toho všeho byli vážně celí zmatení. Nemůžu si pomoct, tak mi to připadalo. :)

No to mi tedy nejde do hlavy...

Mou se rozkoukává...

Po chvíli jsme je tedy zase vzali nahoru do bytu, kde už měli přichystanou heřmánkovou lázeň. Tohle bylo podruhé, co jsem je v ní koupala. Nemají to moc rádi. Vždycky se snaží co nejrychleji odlézt pryč. Z obyčejné vody takhle neutíkají. Tak jsem je umyla, otřela jim ulitky a vrátila je do terárka, kde na ně kromě zbývajících tří dětí čekala také svačina v podobě pampelišek, jablíčka a melounu.

Brrr...


Podle mě to dopadlo celkem dobře a chtěla bych si to někdy ještě zopakovat. Třeba se příště rychleji rozkoukají a zkusí se i trošku najíst. A konečně mám fotky z trávy, na které jsem se těšila už od podzimu. Za úspěch považuju i to, že nás tam nepotkal nikdo ze sousedů a nezačal ječet nebo si stěžovat či něco podobného. :D

Jaký názor na to máte vy? Venčit achatiny nebo ne? Co byste udělali, kdybyste vy sami potkali na trávníku před domem obřího šneka?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. července 2016 v 13:32 | Reagovat

Krásné fotky :-)

2 kovarka-eli kovarka-eli | E-mail | Web | 19. července 2016 v 13:21 | Reagovat

[1]: Děkuji za pochvalu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama