Říjen 2016

Zážitky s útulkáčky I.

30. října 2016 v 21:22 | kovarka-eli |  Novinky
Nevím, jestli si ještě vzpomínáte na můj první článek týkající se českobudějovického útulku. Popisuje den, kdy jsme si tam poprvé půjčili pejska a vzali ho na malou procházku. Byl to pro mě skvělý zážitek (pro bližší informace doporučuji první článek pročíst) a od té doby jsem tam začala víceméně pravidelně chodit. Teď už vím, jak vše obvykle probíhá, mám i víc zkušeností přímo se psy a můžu věci lépe zhodnotit. Rozhodla jsem se popsat tady některé zážitky, které jsme na našich procházkách zažili, možná si trochu postěžovat a hlavně bych vám chtěla představit některé úžasné psí osobnosti, které jsem tu poznala. Bohužel už nejspíš není v mé moci vzpomenout si, jak šli pejsci popořadě, ale stejně bych ke každému z nich chtěla napsat pár řádek, protože si to určitě všichni zaslouží. V jednom článku budou vždy informace pouze o 5 psech, aby to nebylo příliš dlouhé, ale postupně se určitě dostane na všechny. A teď už nebudu zdržovat, můžete se podívat přímo na konkrétní hafany. :)


Wigo pacientem

15. října 2016 v 17:22 | kovarka-eli |  Novinky

Kromě krásných zážitků z chaty nám Wigonek letos o prázdninách přichystal i něco méně přijemného. Jednoho dne prostě přestal jíst. Už den předtím toho snědl málo, ale ten další kromě trochy sena a vody nepozřel vůbec nic. Nevím, proč se to stalo nebo jestli by se zase rozjedl, kdybychom to nechali být. Rozhodně jsme nechtěli riskovat, že ne. Když se i tak divně pohyboval, že jenom popoběhl a zase si někam lehl, popadli jsme ho a dovezli raději k veterináři.

Wigonek chataří

8. října 2016 v 18:14 | kovarka-eli |  Novinky
V létě jsme se zase přesunuli na pár týdnů na naší milovanou chatičku a tentokrát jsme s sebou měli i našeho ušáka Wigonka. Nebyl tam sice úplně poprvé, ale stejně to bylo docela dobrodružné. Poprvé to bylo, když jsme potřebovali vyzkoušet jeho nové výběhy (více v tomto článku). Ale až teď tu s námi byl na víc dní, ne jen na otočku na jedno odpoledne. Tahle akce si samozřejmě vyžádala mnoho energie, příprav a stavebních úprav okolí, ale všichni jsme to ve zdraví přežili, i když někdy to bylo na nervy, hlavně pro samotného Wigouška. Ale všechno jsme nakonec zvládli a Wigo je už zkušený cestovatel.