Novinky

Blog se přesouvá na novou adresu!

4. března 2017 v 8:51 | kovarka-eli
Zdravím všechny, kdo to tady ještě nevzdali a stále se sem občas vrací!

Důvodů mojí delší nepřítomnosti je více, ale nebudu je tu teď rozebírat. Přejdu k zajímavější věci a tou je, jak jste se už dozvěděli z nadpisu, přesun blogu na novou adresu. Důvody k tomuto kroku si asi nechám opět pro sebe. Nicméně faktem zůstává, že na tomhle blogu už pokraovat nechci. Nejspíš ho tu ještě nějakou dobu nechám, ale články přibývat nebudou. Možná ho nakonec úplně smažu, ještě jsem se nerozhodla. Větší část všeho, co tu můžete momentálně najít, hodlám stejně přesunout i na blog nový, takže by se nic nemělo úplně ztratit.

Nový blog bude zaměřen podobně jen s pár menšími rozdíly. Pokud se chcete dozvědět více, nejlepší věcí, kterou můžete udělat, je podívat se na naši novou adresu: zivot-mezi-zviraty.blog.cz!

Děkuji všem, kdo tu se mnou strávili nějaký čas, přečetli si ty moje slátaniny a třeba zanechali nějaký komentář, který vždy potěší. Doufám, že dáte šanci i mému druhému pokusu a že si to tam oblíbíte stejně jako tady.

Tak snad někdy nashledanou!

Rok 2016

1. ledna 2017 v 16:34 | kovarka-eli
Je tu 1. leden 2017, máme za sebou včerejší silvestrovské oslavy a někdo se z nich možná vzpamátovává ještě teď. My ne, protože z toho vánočního pokašlávání se vyvinula opravdu pořádná chřipka, takže jsme si včera přiťukli jen džusem a zalezli zase do postele. Doufám, že přísloví Jak na Nový rok, tak po celý rok moc neplatí, protože se vážně nechci takhle cítit ještě celý následující rok. :D

(zdroj: www.liberec-me-bavi-cz)

Tenhle článek bych ale chtěla spíš věnovat krátkému ohlédnutí se za uplynulým rokem 2016.

Jsem zpět!

26. prosince 2016 v 20:37 | kovarka-eli

Je to tak, jsem zpátky po delší pauze. V první řadě bych ráda mou víc jak měsíční nepřítomnost trochu vysvětlila. Jsem v tom částečně nevinně. Můj už dlouho kolabující notebook mi totiž definitivně vypověděl službu, takže jsem prostě neměla kde psát. Ježíšek mi však letos nadělil nový (tímto mu děkuji :D ), takže se sem zase můžu vrátit.

Zážitky s útulkáčky I.

30. října 2016 v 21:22 | kovarka-eli
Nevím, jestli si ještě vzpomínáte na můj první článek týkající se českobudějovického útulku. Popisuje den, kdy jsme si tam poprvé půjčili pejska a vzali ho na malou procházku. Byl to pro mě skvělý zážitek (pro bližší informace doporučuji první článek pročíst) a od té doby jsem tam začala víceméně pravidelně chodit. Teď už vím, jak vše obvykle probíhá, mám i víc zkušeností přímo se psy a můžu věci lépe zhodnotit. Rozhodla jsem se popsat tady některé zážitky, které jsme na našich procházkách zažili, možná si trochu postěžovat a hlavně bych vám chtěla představit některé úžasné psí osobnosti, které jsem tu poznala. Bohužel už nejspíš není v mé moci vzpomenout si, jak šli pejsci popořadě, ale stejně bych ke každému z nich chtěla napsat pár řádek, protože si to určitě všichni zaslouží. V jednom článku budou vždy informace pouze o 5 psech, aby to nebylo příliš dlouhé, ale postupně se určitě dostane na všechny. A teď už nebudu zdržovat, můžete se podívat přímo na konkrétní hafany. :)

Wigo pacientem

15. října 2016 v 17:22 | kovarka-eli

Kromě krásných zážitků z chaty nám Wigonek letos o prázdninách přichystal i něco méně přijemného. Jednoho dne prostě přestal jíst. Už den předtím toho snědl málo, ale ten další kromě trochy sena a vody nepozřel vůbec nic. Nevím, proč se to stalo nebo jestli by se zase rozjedl, kdybychom to nechali být. Rozhodně jsme nechtěli riskovat, že ne. Když se i tak divně pohyboval, že jenom popoběhl a zase si někam lehl, popadli jsme ho a dovezli raději k veterináři.

Wigonek chataří

8. října 2016 v 18:14 | kovarka-eli
V létě jsme se zase přesunuli na pár týdnů na naší milovanou chatičku a tentokrát jsme s sebou měli i našeho ušáka Wigonka. Nebyl tam sice úplně poprvé, ale stejně to bylo docela dobrodružné. Poprvé to bylo, když jsme potřebovali vyzkoušet jeho nové výběhy (více v tomto článku). Ale až teď tu s námi byl na víc dní, ne jen na otočku na jedno odpoledne. Tahle akce si samozřejmě vyžádala mnoho energie, příprav a stavebních úprav okolí, ale všichni jsme to ve zdraví přežili, i když někdy to bylo na nervy, hlavně pro samotného Wigouška. Ale všechno jsme nakonec zvládli a Wigo je už zkušený cestovatel.

Léto 2016

24. září 2016 v 9:15 | kovarka-eli
Tak prázdniny jsou už nenávratně pryč, o čemž se už nejspíš většina z nás náctiletých přesvědčila na vlastní kůži po opětovném nástupu do školy. Opět bude třeba vymyslet nějaký přijatelný systém, jak skloubit dohromady koníčky i povinnosti a to ještě nějakou dobu potrvá. Prozatím bych se ještě ráda vrátila k letošním prázdninám a několika nejzajímavějším zážitkům.

(kněžice pruhovaná, focená na naší chatě kousek od Římova)

Poprvé venku

13. července 2016 v 13:24 | kovarka-eli
Tak léto je tady a s ním i prázdniny! Na konci roku a začátkem prázdnin jsem byla různě pryč a neměla jsem vůbec na nic čas. Ale teď jsem zase na chvíli doma a rozhodla jsem se, že si dám do pořádku všechno, co jsem přes rok nestíhala, a budu se věnovat hlavně zvířátkům (a mým ubohým rostlinkám). Kromě velmi záslužných činností jako je úklid Wigonkovy klece a výběhu, vytvoření inzerátu pro má poslední dvě šnečata a přesazení kaktusů mám čas vymýšlet i různý blbosti. Takže to dopadlo tak, že předevčírem jsem vzala ven na procházku moje dvě achatinky - Mou a Kvída.


Potkaní chůvou

20. června 2016 v 10:56 | kovarka-eli

Uplynulých 12 dní jsem dělala chůvu jednomu potkanímu kloučkovi. Jeho majitelé, známí mojí mamky, jeli na dovolenou a někdo se jim musel postarat o zvířectvo. A jak už to tak bývá, jejich příbuzní měli výhrady proti potkanímu ocasu. Jako na jednu z posledních možností si nakonec už docela zoufalá majitelka vzpomněla na nás. My jsme přece měli vlastní potkany, tak jestli bychom nebyli tak hodní a nepohlídali jí na pár dní i toho jejího myšáka. Milostivě jsme souhlasili a zdvořile domluvili všechny nezbytnosti okolo. A hned po ukončení hovoru jsme začali s Janičkou skákat radostí, že se nám v kuchyni alespoň dočasně bude zase houpat pupík v kleci. Moc jsme se na něj těšili a v podstatě nás ani nenapadlo, že by mohly vyvstat nějaké problémy. A taky že ne. S potkánky to už umíme a tenhle nebyl žádný potížista.

Wigouškova letní sídla

12. června 2016 v 9:45 | kovarka-eli

Nedávno jsme do toho našeho ušatce opět zainvestovali a zřídili jsme pro něho dvě "letní sídla". Pořídili jsme totiž dvě ohrádky - jednu k nám domů na balkon a druhou na chatu.

"Potkani mají jen jedinou chybičku, nežijí věčně."

1. června 2016 v 18:08 | kovarka-eli
Citát jsem si vypůjčila z tohoto obchůdku, kde ho tisknou na trička: www.lanigaart.cz a zcela s ním souhlasím.

Šnečata

8. května 2016 v 11:30 | kovarka-eli
Možná by vás zajímalo, jak dopadlo naše šnecí nadělení. Podle mě celkem dobře. Nakonec jsem si s menšími nebo spíš většími zmatky, přesuny, domluvami a rozmluvami opravdu ponechala deset malých šnečků. Ostatní byli darováni do DDM v Českých Budějovicích a ponecháni svému osudu. A o těch deseti bych teď ráda poreferovala trochu podrobněji.

Wigouškovy první narozeniny

5. května 2016 v 19:11 | kovarka-eli
O víkendu 16. 4. jsme s naším králíčkem Wigouškem oslavili jeho první narozeniny. Přesný den známe díky očkovacímu průkazu od jeho bývalé paní chovatelky (narozdíl od Jackie). Takže jsem Wigonkovi v ten památný den udělala dort s jednou svíčkou, dostal své oblíbené pamlsky a byl řádně nafocen. :)

To je rušení nočního klidu!

3. dubna 2016 v 19:38 | kovarka-eli
Na začátek mám pro vás jednu dobrou radu. Pokud si právě teď plánujete pořizovat králíčka a přemýšlíte, kam umístit klec, určitě si ji nedávejte do pokoje, kde obvykle spíte!

Jackie je prostě nešika

1. dubna 2016 v 9:39 | kovarka-eli
Chuděra Jackie si totiž nějak skřípla pravou zadní nožičku mezi mříže a zase pokulhává.

Jackie slaví dva roky

24. března 2016 v 13:58 | kovarka-eli
Minulý víkend jsme s Jackie oslavili její 2. narozeniny. Nevíme přesně, kdy se narodila, ale přivezli jsme si je s Lily v dubnu a to už jim pár týdnů bylo, tak jsme si určili jako narozeninový tenhle víkend. :)

Šnečí nadělení

20. března 2016 v 13:30 | kovarka-eli
Včera, když jsme se s mamkou vrátili z další procházky s útulkovým pejskem, nás doma čekalo velké překvapení v podobě spousty malinkých šnečků.

Vysněná procházka se psem

13. března 2016 v 8:50 | kovarka-eli
Včera dopoledne jsme poprvé navštívili českobudějovický psí útulek a půjčili jsme si na procházku pejska. Některé útulky tuhle možnost nabízejí, protože mají často hodně psů a zaměstnanci útulku by je třeba nestihli všechny dostatečně proběhnout a unavit. Na to, nechat se smýkat minimálně dvě hodiny po parku, jsou tu takoví nadšenci/blázni (hranice je velmi tenká) jako jsme my.

ANKETA: Které články se vám líbí nejvíc?

27. února 2016 v 9:14 | kovarka-eli
Ahoj všichni,
tak blog už nějakou dobu funguje - asi tři měsíce. A já myslím, že kdo to tu aspoň trochu sleduje, už zhruba ví, o co tady jde a kam blog směřuji. :) Zajímalo by mě, jak jste tady spokojení a co vás osobně nejvíc baví.
Chtěla bych vědět, které moje články se vám líbí nejvíc. Podle výsledků bych se pak na tenhle tip mohla zaměřit. Píšu si samozřejmě také pro sebe, takže to tu nehodlám nějak radikálně měnit. Ale pokud se vám líbí třeba moje recepty, určitě vám můžu vyhovět a napsat jich víc. :)
Takže hlasujte! Anketu najdete přímo tady nebo pod menu. A jestli se někdo rozhodne připsat i nějaký komentář s vysvětlením nebo něčím navíc, určitě budu ráda. :)

TERA burza v Českých Budějovicích

25. února 2016 v 7:35 | kovarka-eli
V neděli 21. 2. jsme již podruhé navštívili TERA burzu a kromě věcí vyfocených nahoře jsme si odnesli i krásný zážitek a spoustu nových informací a zajímavostí.

Odpočívej v pokoji

19. února 2016 v 13:28 | kovarka-eli
V sobotu 14. 2. 2016 nás navždy opustila moje milovaná potkanice Lily, ve věku necelých dvou let.
Už nějakou dobu měla problémy (více v článku Starosti s myškami), ale poslední asi tři týdny už to bylo opravdu jenom o tom, jak dlouho ještě? Každý den jsem se vracela domů s obavou, že dnešek už Lilinka nevydrží. Komu se tohle nikdy nestalo, asi to v plné šíři nemůže pochopit.

Wigo vs. kšíry

9. února 2016 v 10:07 | kovarka-eli
Tenhle článek jsem psala několikrát, protože mi spadnul počítač a já neměla nic uložené. Holt chybami se člověk učí. Nebo taky ne. Ale nevzdala jsem to a asi napotřetí se mi konečně podařilo ho dokončit. Takže si važte mé námahy :D. A teď už se můžete podívat, jak to vypadalo, když dostal poprvé kšíry pro změnu náš králíček.

Starosti s myškami

3. února 2016 v 17:43 | kovarka-eli
Se zvířátky kromě každodenních radostí přichází hlavně s věkem také starosti. Poslední dva týdny byli pro mé dvě potkanice a celou mou rodinu dost těžké. Mým holkám jsou už skoro dva roky, což začíná být na potkánky docela dost a objevilo se teď v rychlém sledu několik problémů.

Tajná identita šneků odhalena!

24. ledna 2016 v 13:54 | kovarka-eli
Už nějakou dobu mám podezření, ale tenhle týden se mi potvrdilo. Mou ani Kvído nejsou achatina fulica, jak jsem si až doteď myslela. Od té doby, co je mám, si tak průběžně zjišťuji další informace k achatinám na různých stránkách a poslední dobou jsem měla vážné podezření, že pán, který mi je prodal se spletl (více o kupování Moua a Kvída se dozvíte v článku Nové přírůstky).

Wigoušek u doktora

16. ledna 2016 v 19:52 | kovarka-eli
Včera jsme byli s naším králíčkem Wigouškem u veterináře, ale naštěstí ne s nějakým zdravotním problémem. Potřebovali jsme jen obnovit očkování a možná ostříhat drápky. Ale přesto jsme z toho byli s mamkou trochu nervózní, protože od té doby, kdy k nám Wigonek přijel až z Plzně v přepravce nebyl. A také kvůli tomu, že se v podstatě nenechá zvedat nad zem. Jakmile nemá nohy na pevném podkladě, tak panikaří - mlátí sebou, kope a škrábe. Když ho nezvedáme, je to miláček. Přijde na zavolání, lehne si na bok a nechá se hladit. Ale předpokládali jsme, že dnes se to asi bez zvedání neobejde.
 
 

Reklama