Z přírody

Ušatý kamarád

24. července 2016 v 9:10 | kovarka-eli
Tyhle fotky jsou už starší, jenže jsem na ně nějak zapomněla. A teď jsem se rozhodla to napravit.
Byli jsme zase na chatě a ráno jsme si vynesli snídani ven na verandu, kam už nám i takhle brzy svítí slunce a kde můžeme poslouchat ten ranní ptačí koncert. Jíme a koukáme ven a najednou vidíme, že se dole v trávě pohnulo nějaké větší zvíře. Pomalinku a opatrně jsme se přesunuli k zábradlí a zjistili jsme, že se nám dole na trávníku pase polní zajíc. Ještě jsme nestihli posekat trávu, takže byla stále dost vysoká na to, aby se v ní zajíc cítil bezpečně a odvážil se přijít takhle blízko. Byl asi vážně jen 5 metrů od stěny chaty.

Příroda umí být krutá

14. května 2016 v 8:42 | kovarka-eli
Docela dlouho jsem se rozmýšlela, jestli sem tohle dávat nebo ne. Nakonec jsem si řekla, že pro mě to byl docela silný zážitek a že třeba zaujme někoho dalšího.
Jeden z minulých slunečných víkendů jsme opět trávili na chatě (letos poprvé i s Jackinkou, ale zatím bez Wiga). Odpoledne jsme se vydali společně s taťkou a sestrou k jednomu potoku hledat mihule. To je takové zvláštní vodní zvíře s protáhlým tělem, ještě primitivnější než ryby. Začátkem května se v tomhle potoce třou, ale asi jsme to tentokrát propásli. Nebudu to dál rozvádět, protože jsme stejně žádnou neviděli. Narazili jsme ale na něco jiného.

Ornitologická zajímavost

26. března 2016 v 10:40 | kovarka-eli
Tohohle zvláštního kosa se podařilo vyfotit mamce, když s mojí sestrou venčily útulkového pejska v českobudějovické Stromovce.

Jaro je tu!

18. března 2016 v 18:00 | kovarka-eli
Konečně jsem si udělala čas a stáhla jsem a promazala fotky, které jsem udělala ještě o jarních prázdninách. Jeli jsme se tenkrát podívat na naší chatu u řeky kus od Římova. Je to asi moje úplně nejoblíbenější místo a moc ráda se tam vracím, kdykoliv je to možné.

Nečekaná návštěva

9. ledna 2016 v 8:50 | kovarka-eli
Nedávno za mnou večer přišel taťka a říká, že mamka má pro nás překvapení. Já jsem se zeptala, jestli je to nějaké nové zvíře. :) Byla to sranda jenom zčásti, i když jsem věděla, že v našem současném stavu by jsme si asi žádné další nechat nemohli. Taťka odpověděl, že zvíře to je, ale že si ho nenecháme. Jen ať se necháme překvapit.
 
 

Reklama